29 grudnia 2015

WARSZTATY DEKORACJI TORTU DWUPIĘTROWEGO - KASZUBSKIE KWIATYZapraszam na warsztaty dekoracji tortu w stylu angielskim, na których głównym motywem będą wzory kaszubskie, polne kwiaty cukrowe oraz tworzenie jadalnych koronek.

Szkolenie skierowane jest do pasjonatów dekoracji cukierniczych, którzy mieli już do czynienia z tortami dekorowanymi masami cukrowymi.

Uczestnicy, korzystając z makiety tortu, nauczą się jak prawidłowo obłożyć tort masą cukrową, w jaki sposób najlepiej używać poszczególnych rodzajów barwników, poznają różne narzędzia i techniki służące do dekoracyjnego i efektownego wykończenia tortu.

Podczas szkolenia każdy uczestnik będzie miał przygotowane w pełni profesjonalne stanowisko, gdzie znajdą się wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria potrzebne do wykonania makiety tortu.

Na warsztatach pt. "Kaszubskie kwiaty" uczestnicy nauczą się:
- zasad tworzenia tortów piętrowych w stylu angielskim (tzw. jeden na drugim)
- techniki wykonywania malownych wzorów kaszubskich na masie cukrowej (zasady malowania na masach cukrowych barwnikami spożywczymi, techniki ułatwiające odwzorowanie motywów przydatne nie tylko przy wzorach kaszubskich)
- wykonywanie polnych kwiatów cukrowych (maki, chabry, stokrotki)
- tworzenie efektownych jadalnych koronek.

Uczestnicy po zakończeniu warsztatów otrzymają dyplom Akademii Torcikowni.

Prowadząca: Weronika Cichosz
Termin: 31 stycznia 2016
Miejsce: Pierwsze Piętro, ul. Rajska 6, Gdańsk
Koszt: 400zł / ok. 7 godzin. (w cenie jest wliczony posiłek, który będzie serwowany podczas przerwy)
Zapisy i szczegóły: torcikownia@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz