12 sierpnia 2013

PATCHWORK W ROLI GŁÓWNEJ *

Jak pewnie większości z Was, patchwork w pierwszym momencie kojarzy mi się z przepięknymi narzutami uszytymi z połączonych ze sobą małych geometrycznych kawałków. Powstał w Wielkie Brytanii na początku XVIII wieku, kiedy to tkaniny były drogie i trudno dostępne. Skrawki materiałów były zatem gromadzone, a później wykorzystywane do zrobienia podszywanych wełną kołder, pledów itp.
Patchwork pojawia się również w cukiernictwie, a dokładnie w stylu angielskim na tortach i babeczkach. Oczywiście swój początek ma również w Wielkiej Brytanii. Za sprawą producenta "Patchwork Cutters", który produkuje przepiękne foremki, możemy w niezwykły sposób udekorować torty i babeczki, pokrywane masami cukrowymi i marcepanowymi.
Polski rynek, w foremki patchworkowe, zaopatruje sklep Dla Smaku.
Bogactwo wzorów foremek patchworkowych jest bardzo duże. W ofercie znaleźć możemy zarówno foremki do odciskania pikowań, muru/cegieł, puzzli, kratki, jaki i motywów kwiatowych jak róż, maków oraz typowo tematycznych jak np. sportowych, tanecznych, dziecięcych, ślubnych, bożonarodzeniowych i wielu innych.
Foremki te są zrobione na prawdę solidnie. Można nimi odcisnąć w masie konkretny wzór (masa musi być wówczas nieco grubiej rozwałkowana), ale również i wyciąć dany motyw (masę wtedy bardzo cienko rozwałkowujemy).
Ja dzięki specjalnej foremce do małych pikowań udekorowałam właśnie babeczki.
Masę cukrową rozwałkowujemy na grubość ok. 3mm. Następnie odciskamy na masie foremką patchworkową wzór pikowań. Wycinamy koła o średnicy odpowiedniej do naszych babeczek. Zanim położymy ozdobny krążek masy, musimy babeczkę lekko posmarować kremem maślanym, żeby nasza ozdoba się odpowiednio trzymała. Na koniec takie babeczki możemy udekorować kwiatkami cukrowymi.

To tylko jeden przykład na zastosowanie tego typu foremek, a jest ich z pewnością mnóstwo i zależy to tylko od naszej wyobraźni i kreatywności.
Foremki patchworkowe i wiele innych artykułów do dekoracji tortów i babeczek znajdziecie w sklepie internetowym Dla Smaku.


_________________________________
* wpis sponsorowany

5 komentarzy:

 1. Proste, a jakie efektowne :)Czy masę cukrową kupujesz, czy może masz wypróbowany przepis?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania! c:

   Usuń
  2. Przepis na masę cukrową wkrótce znajdzie się na blogu :)

   Usuń
  3. To ja czekam w takim razie :)

   Usuń
 2. Ja w takim razie również czekam na przepis :)

  OdpowiedzUsuń