26 października 2012

CAKE POPS NA HALLOWEEN

Za kilka dni będziemy mieli Halloween, które jest coraz bardziej popularne w Polsce. Dlatego tym razem mam dla Was propozycję zrobienia ciasteczkowych lizaków właśnie z tym motywem. Będą to pomarańczowe dynie, zabawne duszki, straszne wiedźmy, potworne zombi oraz wyłupiaste oczy.Przepis na ciasto podstawowe znajdziecie tutaj.

Natomiast do udekorowania lizaków będziecie potrzebować:
- ok. 100g białej masy cukrowej
- ok. 50g czarnej masy cukrowej
- barwniki spożywcze: pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski
- czekoladową posypkę
- czarny pisak spożywczy

Najlepiej dzień szybciej przygotować sobie poszczególne elementy.Z białej masy cukrowej oderwać trzy niewielkie kawałki i zabarwić je na pomarańczowo, czerwono, zielono i niebiesko.

- ogonki dyni formujemy z zielonej masy cukrowej
- wielkie oczy lepimy z niebieskiej masy, a na środek kładziemy kółka z czarnej
- oczy zombi lepimy z czerwonej masy, a później malujemy środek czarnym pisakiem spożywczym
- kapelusze wiedźmy lepimy z czarnej masy, dekorując je pomarańczowym paskiem
- oczy wiedźmy robimy z białej masy cukrowej z pomalowanym środkiem na czarno pisakiem spożywczym
- włosy wiedźmy to rozwałkowana masa cukrowa, poprzecinana nożem (kolor fioletowy uzyskamy mieszając pozostałą masę niebieską i pomarańczową)

Składniki na polewę
- 200g białej czekolady
- dwie łyżki oleju
- barwniki spożywcze: pomarańczowy i zielony

Czekoladę łamiemy na kawałki i roztapiamy w kąpieli wodnej z dodatkiem oleju. Następnie w uformowane wcześniej lizaki (na zombi lepimy walce) wbijamy patyczki zamoczone w czekoladzie. Schładzamy ok. 20min. Po tym czasie polewę podgrzewamy i dzielimy na trzy części (jedna ma być większa), jedną pozostawiamy białą, do drugiej dodajemy odrobinę pomarańczowego barwnika, a do trzeciej (tej największej) dajemy zielony barwnik.


DYNIE - lizaki moczymy w pomarańczowej polewie, na górę kładziemy zielony ogonek (póki polewa nie jest jeszcze twarda); jak skorupka stwardnieje czarnym pisakiem spożywczym malujemy oczy i buzięDUSZKI - z rozwałkowanej białej masy cukrowej wycinamy duże kółka (u mnie wyszły o średnicy 10cm), nakładamy na Cake Pops, formujemy i czarnym pisakiem malujemy oczy i buzięWIEDŹMY - lizaki maczamy w zielonej polewie, przyklejamy włosy, kapelusz i oczy, a jak polewa zastygnie malujemy usta pisakiem spożywczymZOMBI - maczamy lizaki w zielonej masie, na górę sypiemy posypkę czekoladową, przyklejamy oczy (póki polewa jeszcze nie zastygła), później malujemy ustaOCZY - maczamy w białej polewie i przyklejamy duże oczy, jak polewa zastygnie malujemy pędzelkiem żyłki czerwonym barwnikiem rozpuszczonym w spirytusie


3 komentarze: